FK SK POLANKA

Rozhovor s Radkem Coufalem

  1. Jak a kdy se upekl tvůj přestup do FM?

Dozvěděl jsem se o zájmu FM od Radka Řehulky cca týden po posledním utkání podzimu proti Frenštátu. Po pár schůzkách s trenéry FM, rozhovorech s trenérem Adlerem a požehnání kabiny, jsem se rozhodl tuto nabídku vzít. Ostatní administrativa se dořešila během ledna.

 

  1. Byl někdo v kádru FM, koho jsi znal ještě z dob předchozího angažmá?

V FM jsem hrál ze současného kádru pouze s Tomášem Hykelem. Znám se ještě s Michalem Velnerem. Ostatní jsem osobně neznal. Jsou to všichni mladí kluci.

 

  1. Měl jsi i nějaké jiné nabídky než FM?

Během angažmá v Polance jsem odmítnul více nabídek (Vítkovice, Frýdlant, Valašské Meziříčí, FM, Rakousko).  Některé byly zajímavé, ale chtěl jsem zůstat s kabinou. Myslel jsem, že už budu mít od přestupů „klid“ a zůstanu v Polance, ale nakonec po zvážení všech pro a proti jsme se společně s rodinou a Polankou, rozhodli pro hostování na půl roku s opcí.

 

  1. Jak bys zhodnotil podzim podzim FKSK?

Už podle postavení v tabulce nám podzim nevyšel podle představ. Nezačali jsme soutěž dobře, pak skončil trenér Vojtěšek a my jsme se neskutečně trápili v koncovce. Nedokázali jsme proměňovat ani vyložené šance, na což jsme doplatili. Po nástupu trenéra Adlera jsme dostali nový impulz a ve hře i v trénincích byla vidět energie. Bohužel problém s koncovkou nás provázel celý podzim. Do obrany to špatné nebylo, ale i tak jsme dostali několik hloupých gólů. Naštěstí jsme na konci nějaké body udělali a vždy, když se vyhraje poslední zápas, tak je příprava o trochu příjemnější a víc v klidu. V Polance jsou mladí a výborní kluci, jak fotbalově tak charakterově, takže věřím, že jaro bude lepší.

 

  1. Co říkáš na odchody Patrika, Vojty, Dominika do MSFL a myslíš, že se všichni prosadí?

Pouze to potvrzuje to, jak se dělá fotbal v Polance a jací jsou v týmu kluci. Všem přeju, aby se prosadili a pokud se jim to nepovede, tak aby na sobě ještě víc pracovali a udělali všechno pro úspěch týmu, protože z toho potom vylezou vždy i jedinci. Naopak je to hodně těžké. Patrik je mladý brankář, který potřebuje ještě nabrat zkušenosti, ale o svých kvalitách několikrát přesvědčil. U Vojty bude záležet i na tom jak se rozhodne, jak naloží s osobní prací, ale fotbalista je to vynikající.

 

  1. Jak se ti líbí práce s mládeží v Polance, kde máš i svého syna?

V Polance je pro mládež vynikající zázemí. Trenéři jsou na vynikající úrovni, většina to dělá pro radost a pro děti. Znám práci Romana Fischera, se kterým jsem chvíli trénoval a ten pro kluky žije, to samé Míra Dvořák. Jsme v Polance spokojeni a zatím nebudeme měnit.

 

  1. Co bys popřál klukům pro jarní část?

Hlavně ať všem slouží zdraví a jsou šťastní v tom, co dělají. Aby zůstali pořád pozitivní a veselí, jak je znám a pořád drželi při sobě.

 

  1. S kterým hráčem se ti v Polance hrálo nejlíp za tu dobu co jsi tady hrál?

To je těžká otázka. Trénoval jsem v Polance už za působení v Rakousku, takže jsem zažil hodně hráčů a nerad bych na někoho zapomněl. Samozřejmě Roman Fischer byl nejzkušenější a nejlepší fotbalista, se kterým jsem v Polance hrál. Opravdu za dobu co jsem tady byl, tak v týmu bylo pouze málo kluků, kteří by mi nepřirostli nějakým způsobem k srdci. Je taky důležité říct, že bez Radka Řehulky by fotbal v Polance jen těžko fungoval na takové úrovni a je třeba mu za to vyseknout poklonu a poděkovat co tomu obětuje.