FK SK POLANKA

 MFK Vítkovice

Město :
Vítkovice
Krátké jméno:
VIT

Fotbalový klub MFK Vítkovice vznikl spojením dvou tradičních ostravských klubů, a to FC Vítkovice 1919 a Fotbal Poruba (dříve TJ VOKD). MFK Vítkovice se hrdě hlásí k tradicím vítkovické i porubské kopané a přímo navazuje na jejich historické odkazy.

 

Jak Vítkovice, tak Poruba si v nedávné minulosti prošli téměř podobnými existenčními potížemi, a i když se oba kluby dokázali stabilizovat, tak společným projektem tvoří silný a významný celek s působností ve dvou nejlidnatějších lokalitách města Ostravy, a to Ostravy – Jih a Ostravy – Poruby.

 

V obou městských obvodech nabízí svým členům kvalitní tréninkové zázemí včetně sportovních tříd. V Porubě stadión SAP a ZŠ L. Štúra, ve Vítkovicích Městský stadión a ZŠ Klegová. Klub dále využívá sportoviště v areálu Volgogradská nebo ZŠ Ukrajinská.

 

Ve spolupráci s Vítkovickou nemocnicí nabízí MFK Vítkovice svým členům nadstandardní zdravotní péči.

 

Záměrem MFK je vybudování ekonomicky stabilního fotbalového klubu, který bude hrát důstojnou roli nejen v regionálním, ale do budoucna i republikovém měřítku.• Rok založení: 1919 (klub propaguje rok založení staršího z klubů, Vítkovice
  vznikly v roce 1919, Porubská kopana se traduje od roku 1945)
• Klubové barvy: Modrá a bílá
Symbol klubu: Rytíř Vítek
Dresy: hlavní varianta - vrch modrobílé svislé pruhy, bílé trenýrky i stulpny
  druhá varianta - jednobarevný černý vrch, modré trenýrky i stulpny11-08-2024 17:00
18-08-2024 16:30